EKSTrack Araç Takip Sistemi

EKSTrack Araç Takip Sistemi temel olarak, araçların gerçek zamanlı olarak izlenmesini amaçlayan ve hangi zamanda nerede olduklarının bilinmesine olanak sağlayan bir çözümdür. EKSTrack özellikle geniş araç parkına sahip şirketler için servis ve ulaşım süreleriyle maliyet giderlerinde önemli düşüşler sağlar.

Araçların anlık ya da geçmişe dönük olarak verilen zaman dilimleri içerisindeki konumları, hız, mesafe, bekleme süreleri, bulundukları yerler, merkezlere giriş çıkış zamanları ve yaptıkları yol gibi birçok detaylı rapor sunar. EKSTrack Araç Takip Sistemi sayesinde araçların ve personelin güvenliği korunmakta, zaman ve yakıt tasarrufu sağlanmaktadır.

Sistem Özellikleri


VTU 7200 Online Araç Takip Modülü

Tüm tasarımı ve yazılımı Eksera tarafından Türkiye'de geliştirilen bir araç takip çözümü olan EKSTrack, araç modülü ve merkezi izleme yazılımı olarak iki temel bileşenden oluşmaktadır. Araç modülü her araca monte edilerek aracın konum bilgisinin kaydedilmesini ve merkeze gönderilmesini sağlar. Merkezi izleme yazılımı ise araçların konum, hız ve yön gibi bilgilerinin izlendiği, saklandığı ve rapor alınabildiği sunucu bilgisayarlar, sayısal harita ve web tabanlı ana yazılımdan oluşur.

İzlenilmesi istenilen her araca bir Online Araç Modülü (VTU-7200) yerleştirilir. Bu modül aracın anlık pozisyonunu, hızını ve yönünü GPS uyduları kullanarak alır ve GSM şebekesi üzerinden GPRS datası olarak sunucu bilgisayara gönderir. Her modülün GSM şebekesine bağlanabilmesi için birer GSM hattına ihtiyacı vardır. SIM kartlar modüller üzerine yerleştirilerek GSM şebekesine erişim sağlanmaktadır. Bu sistemde her araç için işletme maliyeti olarak aylık GSM telefon faturası GSM sağlayıcı firmaya ödenecektir.


Web Tabanlı İzleme ve Raporlama Yazılımı

Sahada bulunan tüm araçların harita üzerinden anlık olarak web tabanlı izlenebildiği ana yazılımdır. Bu yazılım sayesinde araç bilgileri anlık olarak harita üzerinde ya da adresleriyle birlikte toplu olarak tabloda gösterilir. Ayrıca geçmişe dönük olarak araçların hangi saatte nerede olduğu, hızı, yönü, bağlı sensorların durumu, merkeze giriş çıkış zamanları, ve bekleme süreleri gibi bilgiler de bu yazılım sayesinde incelenebilir.

Sistem Avantajları
 -Dijital sokak haritaları üzerinden gerçek zamanlı izleme
 -Geçmişe dönük izleme
 -Gelişmiş raporlama sistemi
 -Kullanıcı ve grup bazında yetki sınırlamaları
 -Cep telefonuyla konum ve durum bilgisi sorgulama
 -Tamamen Türk mühendislerince geliştirilmiş çözüm

Daha fazla bilgi için www.ekstrack.com